
W kwietniu 2026 r. na 4-ro letnią kadencję została powołana
w skład której wchodzą przedstawiciele wiodących instytucji i jednostek naukowych działających w obszarze żywności i żywienia. Członkami Rady zostali członkowie Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci:
prof. Andrea Horvath,
prof. Agnieszka Szlagatys-Sidorkiewicz,
prof. Ewa Toporowska-Kowalska,
dr Urszula Chrzanowska,
prof. Dariusz Lebensztejn.
wymiana informacji, opinii i poglądów pomiędzy przedstawicielami świata nauki a przemysłem żywnościowym w zakresie najnowszych trendów, rozwiązań, technologii i badań w sektorze produkcji żywności specjalistycznej przeznaczonej dla szczególnych grup konsumentów oraz potrzeb żywieniowych tych grup odbiorców, zacieśnianie współpracy pomiędzy polskimi uczelniami i instytucjami naukowymi, a przemysłem żywnościowym działającym w obszarze produkcji żywności specjalistycznej ze szczególnym uwzględnieniem żywności dla niemowląt i małych dzieci (do 3 r.ż) oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego.